Види рибалки
Види риболовлі в Україні
Дія з вилову або вилучення риби й інших водних організмів з їх природного середовища називається риболовлею. Це один із найдавніших видів людської діяльності, яким ще первісні люди займалися для отримання їжі. Відомо, що на початку вони ловили рибу, молюсків, ракоподібних у річках, озерах, морях просто руками, а вже потім почали використовувати різні засоби, інструменти, включаючи гарпуни, сітки та різноманітні вудки.
З плином часу людина не просто продовжувала використовувати ці методи, а й удосконалювала їх у міру розвитку технологій, знарядь праці, досягнувши сьогодні промислових методів вилову риби та перероблення рибних продуктів.
Які види рибалки бувають?
Перш ніж відправитись на уїк-енд до водойми, дізнайтесь, які види рибалки бувають. Сьогодні в Україні розрізняють риболовлю:
- морську;
- прісноводну;
- зимову;
- літню;
- весняну;
- осінню;
- підводну.
Всесвіт риболовлі різноманітний, і кожен з представлених видів має свої переваги. Тому пропонуємо розглянути кожен вид ближче, дізнатися про його особливості, переваги.
- Морська риболовля - здійснюється у водоймах з морською водою, тобто в морях, лиманах, прилеглих водоймах до узбережжя. Зазвичай для її здійснення використовуються складні промислові методи, оскільки цей вид вилову орієнтований на споживача.
- Прісноводне рибальство. Прісноводна риболовля – це популярне хобі, вид спорту. Здійснюється по-різному: з берега, з човна чи з мосту, помосту. Універсальність – є головною нотою в цьому мистецтві, оскільки різноманітність риби та різні методи її вилову роблять метод складнішим, ніж вилов у солоній воді. Крім того, близько 40 відсотків усіх видів риб на нашій планеті є прісноводними. Мета цього виду риболовлі полягає в тому, щоб знову й знову закидати приманку на хижака чи періодично закидати поплавок на мирних риб. Для цієї практики використовуються різні типи вудок, донку, спінінг, жерлицю, нахлистом тощо.
- Зимова рибалка має особливість у тому, що вилов риби відбувається через лунку, просвердлену в товстому шарі льоду, який покриває водойму, або в ополонці. Потребує спеціального екіпірування від рибалки, особливих снастей, наприклад, вудки донки. У рибалок є три періоди зимової риболовлі: перший лід (кінець листопада-початок грудня), глухозимье (січень) та останній лід (кінець лютого-початок березня).
- Літня риболовля – це основні види риболовлі, освоїти який – завдання непросте. Найчастіше у цей період застосовується спінінгова риболовля – спосіб полягає в закиданні та підтягуванні гачка, що імітує рух риби, завдяки чому приманка стає привабливою для хижака. Донна рибалка передбачає використання техніки «чамбл», тобто 2 гачків на вудлищі. Рекомендований час риболовлі близько 4 годин. А ще є глибоководна риболовля тролінгом. Глибоководний вилов рекомендується проводити в літні місяці, оскільки температура води вища, й риба опускається на більшу глибину. Кожен рибалка обирає власний метод, який йому до вподоби.
- Весняна риболовля – непередбачувана, адже погода у цей час досить мінлива. В один день стає пекельно жарко, а на наступний – дощова й вітряна погода псує рибальський день. Вилов риби навесні продовжується з 21 березня по 20 червня, хоча сезон більше залежить від місця, де рибалка знаходиться, і в багатьох випадках ще й від виду риби, який він збирається ловити. Навесні настає рибальський сезон, коли погода налагоджується для аматорської риболовлі з човна або з суші, хоча температура й кількість опадів все ще змінюються. Коли температура води підвищується, риба також починає більше рухатися, що робить риболовлю продуктивнішою. Саме тоді багато риб починають свій репродуктивний цикл, тому це найкращий час для досягнення максимальної ефективності.
- Риболовля восени. Усі види риболовлі мають свої переваги, але осінь – один із найкращих часів для занять цим видом спорту. Вже не має надмірної спеки, і настає сезон, коли риба готується до зимового укриття. З цієї причини осінь – ідеальний сезон для вилову деяких видів, оскільки в цей час вони активно годуються, щоб захистити себе від холодів, підготуватися до зими. Риба з жадібністю дивиться на наживку, тому шанси на вилов стають набагато вищими. Осінній сезон є одним із найбажаніших для багатьох рибалок, і причина в тому, що це кращий час для вилову риби гарного розміру, й плани риболовлі примножуються з огляду на різноманітність видів, що доступні в ці дати.
- Підводна риболовля поєднує в собі риболовлю та дайвінг. Вона заснована на вилові риби безпосередньо та з використанням гарпуна. Це потребує набагато більше фізичних зусиль і підготовки, ніж інші методи, оскільки вимагає від рибалки використання фрідайвінгу, тобто утримання тривалий час повітря під водою без використання кисневого балона. Це досить давній метод риболовлі, ще з часів первісних людей, проте знаряддя, екіпіровка рибалки за цей час кардинально змінилася. Спорядження для підводної риболовлі включає гарпун чи пневматичну підводну рушницю, острогу, ніж, маску для пірнання, трубку, ласти, термокостюм, рукавиці тощо.
Які види рибалки кращі, ефективніші, потребують простішого спорядження? Дати однозначну відповідь на ці питання важко, адже кожен обирає для себе кращий, підходящий спосіб. Заходьте на наш портал частіше, адже тут ви знайдете багато різноманітної, цікавої, корисної інформації.