Види риб
Види риб України
Водойми України пропонують рибалкам безліч можливостей для успішної риболовлі й отримання купи позитивних емоцій. Щоб осягнути різноманіття нашої фауни, корисним буде знати, скільки існує видів риб в Україні. Спробуємо довести до вашого відома основні, найчисельніші види в наших водоймах.
Види, класифікація риби
Розглядаючи види класифікації риби, в першу чергу, їх варто поділити хижаків та мирних риб. Хижою рибою називають представників іхтіофауни, основою харчового раціону яких є подібні. Деякі рибалки спеціалізуються на лові виключно мирної риби: їм більше подобається оперувати різним підживленням та «вегетаріанськими» наживками, ніж живцем або штучними приманками, тихо сидіти біля снасті, а не вимотувати руки закиданням спінінга. Ловля мирної риби на вудку з поплавцем не вимагає особливої підготовки й дорогих снастей – ідеальний варіант для новачка, поборника спокою.
Список риб України
Оскільки видовий різновид є досить великим, то й список риб України може розтягнутися на десятки назв одиниць біологічної класифікації, але все ж є найпоширеніші види у водоймах нашої держави, на яких ми й зупинимося.
- Короп. Він віддає перевагу водоймам зі слабкою течією: ставки та озера, неглибокі річки з слабкою течією, глинистим дном. У таких місцях він ховається в ямах, що утворюються береговими урвищами, або в заростях очеретів.
- Карась. Відрізняється невибагливістю, через що мешкає в різних водоймах: як з невеликою течією, так і зі стоячою водою, у кар'єрах, неглибоких ставках, навіть у зарослих річечках.Окунь. Часто обирає собі місце біля опор мостів, крутих і яружних берегів на річках зі слабкою течією. В озерах окунь мешкає у зарослих місцях з густою водяною рослинністю.
- Плотва. Різні види риби різняться також за глибиною проживання, так от плотва - мешканець мілководдя, водойм зі слабкою течією та піщаним дном.Червонопірка. Це мешканець водойм із рясним чагарником водної рослинності та зі слабкою течією.
- Лінь. Він мешкає переважно у водоймах із невеликою течією, часто в озерах, оскільки веде малорухливий спосіб життя. У річках знайти цей вид риб можна в заводах із мулистим дном або в затонах.
- В’язь. Він віддає перевагу каламутній воді, через що часто зустрічається у водоймах із замуленим дном, під пристанями, мостами, іншими спорудами, на затоках.
- Подуст. Найчастіше зустрічається у придонному шарі верховин українських річок.
- Густера. Мешкає у спокійних водоймах, де вода добре прогрівається, або в підземних теплих джерелах.
- Піскар. Зустрічається в більшості річок України, а також в озерах і ставках із сильною течією. При цьому у водоймах вода повинна бути чистою, а дно – з гальки чи піску. Піскарі вважають за краще триматися ближче до дна.
- Йорж. Всі види риб України вибагливі кожен по-своєму, але йорж живе мало не в кожній водоймі: маленькі й великі річки, невеликі ставки та озера. Його невибагливість позначилась на популярності виду.
- Єлець. Це мешканець добре проточних річок та водойм із гарною течією.
- Уклейка є досить невибагливою рибою та зустрічається у різних водоймах України: річках, незаболочених ставках, озерах.
- Форель – дуже вимоглива до чистоти довкілля. Їй потрібна чиста вода, а також за невеликої глибини сильна течія. Найчастіше представники цього виду риб зустрічаються в гірських річках із безліччю порогів та потоків.
- Щука – хижак, що є одним із найбільш невибагливих риб за показниками місця проживання та раціоном, завдяки цьому щука є мешканцем найрізноманітніших водойм України: озер, річок, маленьких та великих ставків і т. д.
- Чехонь. Вона зустрічається у водоймах, які мають вихід до моря. Представники цього виду періодично виходять у море, а потім повертаються в річки, доходячи до їх верхів'я. Також чехонь досить поширена у великих озерах та водосховищах із чистою водою.
- Судак. Він віддає перевагу чистим річкам із сильною течією, тоді як у стоячих водоймищах він зустрічається вкрай рідко.Чечуга (стерлядь). Вона є мешканцем річок, що впадають у Чорне та Азовське моря.
- Сом. Це найбільший хижак України, який мешкає у прісних водоймах. Найчастіше він активізується з настанням сутінків, полює майже всю ніч. Однак піднятися з глибини водойм ця риба може й у нежарку, похмуру погоду вдень.
Розглядаючи види риб в Україні, варто відзначити, що саме сом є найбільшим за фізичними параметрами.Знаючи, скільки видів риб є в Україні, кожен рибалка зможе обрати для себе бажану ціль, підібрати до неї снасті, приманки. Багато цікавої інформації зі світу риболовлі ви знайдете на нашому ресурсі. Зверніть увагу, дані на порталі постійно оновлюються, тож заходьте частіше.