Прісноводна риболовля в Україні.
Прісноводна риболовля – один із найпопулярніших хобі чоловіків і жінок в Україні, спосіб відпочинку на природі, а ще це захоплюючий вид спорту. Звісно кожен рибалка бажає спіймати свого трофея, мати якомога більше здобичі чи для спортивного інтересу, чи для задоволення смаком свіжо пійманої рибки. Тому не зайвим буде дізнайтесь, які правила ловлі прісноводної риби, її особливості.Риболовля прісноводна в Україні: основиХоча на результат риболовлі впливає багато факторів, у тому числі погода, удача й везіння, все ж в будь-якому випадку кількість улову завжди залежить напряму від дій рибалки, його вмінь.
Тому не зайвим буде повторити основи основ – деякі правила, які прості у реалізації та підвищують шанси на вдале полювання за рибкою.Виділяють три основні етапи:
Ретельна підготовка.
В першу чергу все має починатись з якісної підготовки. Краще витратити на це декілька десятків хвилин, щоб зекономити час на водоймі та присвятити його улюбленому хобі. Риболовля прісноводна вимагає вірного розташування. Якщо є можливість, обирайте річки, озера чи водосховища, на яких вже хтось перебував і мав з того вилов. Це дає хоч якусь гарантію, що там є живність. Але не варто обирати місця, де занадто багато відвідувачів, адже там може бути шумно, поганий вилов.2.
Підбір оснащення.
Підготуйте весь необхідний арсенал інструменту рибалки, а саме: поплавочне оснащення, донка, спінінг, приманка. Поплавочне оснащення має бути універсальним. Маючи в розпорядженні декілька вудлищ, набір лісок, гачків та грузило, ви зможете зловити багато як мирних риб (плотва, карась), так і невеличких хижаків(окунь, судак, щука).Донка призначена для тих випадків, коли обрана риба рідко підпливає до берега. Так ви зможете простіше її піймати, закинувши приладдя на достатню глибину. Надайте перевагу фідерним або донним вудлищам, які мають надійну та містку котушку. Але якщо ваша ціль – хижак, то в такому випадку найкращим варіантом буде спінінг. В останні роки хижі риби стали більш вимогливими, тому потрібне тонке оснащення, яке буде мати змогу працювати з легкими приманками (від п’ятнадцяти грамів).
Обрання перспективного місця.
Прісноводна риболовля в Україні напряму залежить від обраного місця. Коли ви знаєте, який вид риби бажаєте піймати, варто вирішити, де це зробити найкраще. Мирні риби люблять тишу, тому потрібно віддалене місце, де буде достатньо глибока заводь або плес, на дні якого буде розташована глина. Хижаків шукайте ближче до течій, прибережних вир або біля зарослі підводної рослинності. Не менш перспективними місцевостями можуть бути дамби та місця біля них, перекати, вир під крутим берегом, затоки, старі стоянки для риболовлі.Прісноводна риболовля в Україні: прислухайтесь до своєї інтуїції Запасіться терпінням та звертайте увагу на особисті відчуття. Якщо ви ловите мирну рибу, то спробуйте її підготувати в декількох місцях й періодично намагайтесь там рибалити.
Для тих, хто застосовує спінінг, доведеться спробувати всі можливі варіації приманки, щоб знайти універсальну комбінацію саме на цей день, для цієї водойми.Риболовля прісноводна в Україні вимагає великої концентрації уваги та проявлення вмінь, але найголовніше – це внутрішній голос. Прислухайтесь саме до тих порад, які вам здаються на інтуїтивному рівні ефективними.Але не бійтесь експериментувати, використовувати нестандартні методи лову. Наприклад, якщо ви ловите мирну рибу, можете застосувати декілька донок або поплавків із різними наживками. При використанні спінінгу змінюйте періодично блисну на силіконовий твістер для підвищення ефективності улову. Можете спробувати вудити на різних ділянках із тривалою періодичністю.Ці експерименти, можливо, не принесуть вам багато риби, але ви точно будете знати її вподобання, в майбутньому це полегшить риболовлю.