Морська рибалка
Морська Рибалка. Рибалка у відкритому морі.
Рибалка морська в Україні кардинально відрізняється від ловлі в прісноводних водоймах. Розмір ділянки для вилову значно більший, водойми глибші та чистіші, але й рівень шуму більший. Риба тут активніша й агресивніша через складні умови виживання, а тому потрібно запастися не лише якісним приладдям, але й знаннями щодо вилову в морському середовищі. Дізнайтеся нижче особливості рибалки у Чорному морі та в Азовському.
Рибалка в Азовському морі та на Чорному – особливості вилову, різновиди риби
Як і в Чорноморських, так і в Азовських водах мешкають багато видів риб та інших морських жителів. Серед них найчастіше зустрічаються наступні:
- Бичок – один із найпопулярніших видів, яких є понад десяток різновидів, а саме: бички-цуцики, бубирі, кругляки, кнут, пісочний бичок, головач та інші. Це одна з найменших риб в морі, так само як і зеленушки. Їх довжина досягає приблизно п’ятнадцять сантиметрів, а важать вони до трьохсот грамів.
- Камбала – риба, що має приплесканий вигляд, але маса деяких видів, наприклад, калкан, може досягати до двадцяти кілограмів ваги. Смачна, поживна.
- Ставрида – одна з найбільш привабливих риб для рибалок в Чорному морі, у багатьох морська рибалка асоціюється саме з нею. Існує два різновиди: мала ставрида до 15 см та південна, крупна до 55 см.
- Барабулька – промислова риба невеликого розміру, яка може бути не більше тридцяти сантиметрів в довжину. Особлива риса цього мешканця є вуса, які розташовані на нижній щелепі. Вона має ніжний та соковитий смак.
- Кефаль – має багато різновидів, серед яких найчастіше зустрічаються гостроніс, лобань, сингіль, піленгас (є найбільшим серед роду, важить до 15-20 кг).
- Луфарі – характеризуються вагою до одного кілограму, хоча деякі види можуть досягати навіть до п’ятнадцяти, але ловля риби у морі – це справжній виклик, якщо це стосується саме цього виду. Вони активні хижаки, які міцно хапають наживку. Після зустрічі з ним, вам точно буде що розповісти колегам.
- Морський карась – є одним із найрозповсюдженіших видів. Зазвичай має довжину від 7 до 14 сантиметрів. Відрізняється красою завдяки чорним поясам на хвостах.
- Сарган – є однією з найсмачніших видів, вирізняється унікальною формою тіла, що нагадує стрілу.
- Зеленушка або чорноморська рулена – невелика рибка довжиною 10-15 см, що має яскраві боки, при правильному, вмілому приготуванні вирізняється смаком.
Морська риболовля з берега – цінні поради
Якщо ви новачок, то перш ніж починати риболовлю, варто дослідити особливості характеру риби, яку хочете зловити, адже морські та прісні мешканці мають кардинальні відмінності поведінки. Після досконального вивчення, ви переходите до наступного етапу, а саме процесу.
Морська риболовля найкраща буде в помірну сприятливу погоду, коли немає сильної спеки, ураганного вітру. Річ у тім, що за складних погодних умовах риба відпливає якомога далі від берега. В таку пору робіть закиди у великі скупчення, але це не гарантує гарну здобич, тому оберіть краще теплі спокійні дні. Рибалка в Азовському морі чи на Чорному буде ефективною з серфкастингом під час прибою, адже він викидає на берег багато черв’яків, молюсків, крабів, які приваблюють рибу. За таких умов робіть закиди приблизно на дванадцять метрів.
Рибалка з човна - як знайти рибу?
Пошук рибного місця – це справжній квест для тих, хто хоче рибалити на човні, тому ось кілька порад. Звертайте увагу на скупчення рибалок, адже скоріш за все вони мають певний досвід, тому знають, де шукати рибу. Також показником скупчення риб є птахи, які кружляють над певною місцевістю, та вистрибування риби. Найефективнішим способом є пошук за допомогою ехолота, який точно показує розташування зграї риб.
Щоб рибалка морська пройшла успішно, варто подбати про відмінне, ефективне спорядження. Сучасні інтернет магазини мають різноманітний асортимент та якісні товари для будь-якої риболовлі.